Kalender

09apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Dalbyneder Kirke

09apr kl. 09:00
09apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Råby Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Råby Kirke

09apr kl. 09:00
09apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Udbyneder Kirke v/Lone Nyeng

i: Udbyneder Kirke

09apr kl. 09:00
09apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Kastbjerg Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Kastbjerg Kirke

09apr kl. 10:30
09apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Enslev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Enslev Kirke

09apr kl. 10:30
09apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Lone Nyeng

i: Hald Kirke

09apr kl. 10:30
10apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Sødring Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Sødring Kirke

10apr kl. 09:00
10apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Lone Nyeng

i: Dalbyover kirke

10apr kl. 09:00
10apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Gjerlev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Gjerlev Kirke

10apr kl. 09:00
10apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Havndal Kirke v/ Lone Nyeng

i: Havndal Kirke

10apr kl. 10:30
10apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Øster Tørslev Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Øster Tørslev Kirke

10apr kl. 10:30
10apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Kærby Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Kærby Kirke

10apr kl. 10:30
12apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Enslev Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Enslev Kirke

12apr kl. 09:00
12apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Øster Tørslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Øster Tørslev Kirke

12apr kl. 09:00
12apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Hald Kirke

12apr kl. 09:00
12apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Dalbyneder Kirke

12apr kl. 10:30
12apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Råby Kirke v/ Lone Nyeng

i: Råby Kirke

12apr kl. 10:30
12apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Udbyneder Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Udbyneder Kirke

12apr kl. 10:30
13apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Kærby Kirke v/ Lone Nyeng

i: Kærby Kirke

13apr kl. 09:00
13apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Havndal Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Havndal Kirke

13apr kl. 09:00
13apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Dalbyover kirke

13apr kl. 10:30
13apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Gjerlev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Gjerlev Kirke

13apr kl. 10:30
15apr kl. 19:00

Foredragsaften v/Helle Juhl, O.Ø. Kirkecenter

i: Salen

15apr kl. 19:00
19apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Råby Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Råby Kirke

19apr kl. 09:00
19apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Lone Nyeng

i: Dalbyneder Kirke

19apr kl. 09:00
19apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Lone Nyeng

i: Hald Kirke

19apr kl. 10:30
19apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Kastbjerg Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Kastbjerg Kirke

19apr kl. 10:30
23apr kl. 19:00

Pastoratsrundtur til Kærby Kirke v/ Gunnar Nielsen

i: Kærby Kirke

23apr kl. 19:00
26apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Dalbyover kirke

26apr kl. 09:00
26apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Gjerlev Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Gjerlev Kirke

26apr kl. 09:00
26apr kl. 09:00

Gudstjeneste i Sødring Kirke v/ Lone Nyeng

i: Sødring Kirke

26apr kl. 09:00
26apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Havndal Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Havndal Kirke

26apr kl. 10:30
26apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Kærby Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Kærby Kirke

26apr kl. 10:30
26apr kl. 10:30

Gudstjeneste i Øster Tørslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Øster Tørslev Kirke

26apr kl. 10:30
28apr kl. 19:00

Koncert med ”Zenobia”, Hald Kirke

i: Hald Kirke

28apr kl. 19:00
29apr kl. 19:00

Kirkebio ”Big Fish”, i O.Ø. Kirkecenter

i: Salen

29apr kl. 19:00
01maj kl. 09:30

Seniorcafé - Udflugt til Kejsergården i Randers

 

01maj kl. 09:30
03maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Hald Kirke

03maj kl. 09:00
03maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Kastbjerg Kirke v/ Kirsten Stejner

i: Kastbjerg Kirke

03maj kl. 09:00
03maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Enslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Enslev Kirke

03maj kl. 09:00
03maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Råby Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Råby Kirke

03maj kl. 10:30
03maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Udbyneder Kirke v/ Lone Nyeng

i: Udbyneder Kirke

03maj kl. 10:30
03maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Kirsten Stejner

i: Dalbyneder Kirke

03maj kl. 10:30
08maj kl. 09:00

Konfirmation Råby Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Råby Kirke

08maj kl. 09:00
08maj kl. 09:00

Konfirmation Enslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Enslev Kirke

08maj kl. 09:00
08maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Dalbyover kirke

08maj kl. 09:00
08maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Gjerlev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Gjerlev Kirke

08maj kl. 10:30
08maj kl. 11:00

Konfirmation Kærby Kirke v/ Lone Nyeng

i: Kærby Kirke

08maj kl. 11:00
08maj kl. 11:00

Konfirmation Sødring Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Sødring Kirke

08maj kl. 11:00
09maj kl. 10:00

Konfirmation Øster Tørslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Øster Tørslev Kirke

09maj kl. 10:00
10maj kl. 10:00

Konfirmation Øster Tørslev Kirke v/ Lone Nyeng

i: Øster Tørslev Kirke

10maj kl. 10:00
10maj kl. 10:00

Konfirmation Udbyneder Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Udbyneder Kirke

10maj kl. 10:00
10maj kl. 11:00

Konfirmation Gjerlev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Gjerlev Kirke

10maj kl. 11:00
11maj kl. 19:00

Fælles korkoncert, Øster Tørslev Kirke

i: Øster Tørslev Kirke

11maj kl. 19:00
12maj kl. 14:30

Gudstjeneste på Åbakken v/Lone Nyeng

 

12maj kl. 14:30
14maj kl. 19:00

Sangaften VOKO v/Niels Erik Nies, Aldershvile

 

14maj kl. 19:00
17maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Lone Nyeng

i: Dalbyover kirke

17maj kl. 09:00
17maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Enslev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Enslev Kirke

17maj kl. 09:00
17maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Havndal Kirke v/ Lone Nyeng

i: Havndal Kirke

17maj kl. 10:30
17maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Kærby Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Kærby Kirke

17maj kl. 10:30
21maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Kastbjerg Kirke v/ Lone Nyeng

i: Kastbjerg Kirke

21maj kl. 09:00
21maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Hald Kirke

21maj kl. 09:00
21maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Råby Kirke v/ Lone Nyeng

i: Råby Kirke

21maj kl. 10:30
21maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Dalbyneder Kirke

21maj kl. 10:30
24maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Kærby Kirke v/ Lone Nyeng

i: Kærby Kirke

24maj kl. 09:00
24maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Øster Tørslev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Øster Tørslev Kirke

24maj kl. 09:00
24maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Havndal Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Havndal Kirke

24maj kl. 09:00
24maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Sødring Kirke v/ Lone Nyeng

i: Sødring Kirke

24maj kl. 10:30
24maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Dalbyover Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Dalbyover kirke

24maj kl. 10:30
24maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Enslev Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Enslev Kirke

24maj kl. 10:30
29maj kl. 19:00

Foredrag v/Emil Erichsen, O.Ø. Kirkecenter - Billetbestilling

i: Salen

29maj kl. 19:00
31maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Udbyneder Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Udbyneder Kirke

31maj kl. 09:00
31maj kl. 09:00

Gudstjeneste i Dalbyneder Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Dalbyneder Kirke

31maj kl. 09:00
31maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Hald Kirke v/ Hans David Hindsholm Matras

i: Hald Kirke

31maj kl. 10:30
31maj kl. 10:30

Gudstjeneste i Gjerlev Kirke v/ Hanne Hjørlund

i: Gjerlev Kirke

31maj kl. 10:30
04jun kl. 19:00

Sommerkoncert med Skt. Andreas kirkes pigekor fra Randers, Udbyneder Kirke

i: Udbyneder Kirke

04jun kl. 19:00
05jun kl. 14:30

Grundlovsmøde i Hald præstegårdshave

 

05jun kl. 14:30